Novoroční zpráva po stavu projektu! (2018)

Zde najdete všechny novinky a oznámení přímo od vývojářů.
Locked
admin
The Supreme Forum Administrator
The Supreme Forum Administrator
Posts: 112
Joined: 10 Jan 2018 21:47

Novoroční zpráva po stavu projektu! (2018)

Post by admin » 02 Jan 2019 12:57

Konec roku je tady a přišel čas na velkou zprávu o stavu projektu a shrnutí minulého roku!

Právě uplynulo přesně 12 měsíců od oznámení hry, kterou jsme tehdy v lednu ohlásili naším prvním videem (pro ty kteří se nedávno přidali ke komunitě, můžete ho shlédnout zde: https://www.youtube.com/watch?v=ZqiynhTPnIk).

Takže to pojďme rozebrat, shrnout celý rok, během toho odpovědět na pár často kladených otázek a podívat se na plán pro rok 2019.

Datum vydání

Od ledna pracujeme 6 dní v týdnu, 12 hodin denně aby se hra stala realitou. Bohužel se nám nepodařilo vydat ‚early access’ verzi na Steam do konce roku 2018 jako jsme původně doufali. To je částečně tím že někteří členové týmu nějaký čas nemohli pracovat kvůli nepředvídaným zdravotním problémům, které už jsou díky Bohu *zaklepem na dřevo* vyřešené; ale také proto že někteří externí pracovníci (nebo-li ‚freelanceři’) které jsme najali nedodělali svojí práci včas. Například pán který měl za úkol 3D model Dr. Ivana se opozdil natolik že jsme ho museli propustit. Ale také proto že jsme mírně podcenili čas který bude potřeba pro vytvoření tak složité hry, a buďme upřímní, udělali jsme během roku pár chyb které jsou patrné teď když se podíváme zpětně na celý rok; tohle je přece jen náš první komerční projekt a nikdo z nás s ničím tahle složitým neměl zkušenosti.

Proč to trvá tak dlouho!?

Jak už bylo řečeno, tento projekt je náš první komerční projekt a musíme být upřímní a přiznat si že jsme se naučili mnoho důležitých poučení týkajících se nejen managementu, ale i způsobu kterým vybíráme koho zaměstnáme, jak plánujeme dopředu a v podstatě každé části firmy, i našich osobních životů. Nejen to, ale také jsme udělali obrovsky pokrok v našich dovednostech v oblasti programování a 3D modelování, což je nejvíc patrné když srovnáváme naše první ,screenshoty’ s nejnovějšími. Když se teď podíváme zpět, v lednu jsme byli prostě kluci a holky kteří se snažili něco dát dohromady, zatímco teď na konci prosince jsou z nás mladí generální ředitelé, manažeři, profesionálním programátoři a 3D modeláři kteří fungují jako švýcarské hodiny.

Navzdory některým věcem které se nepovedli se nám podařilo dokončit i věci které jsme ani neměli v plánu jako ,Scrap Buggy’ a díváme se na všechno co vyšlo přesně podle plánu pozitivně, protože jsme se z těch situací naučili hodně cenných poučení které váš naučí pouze zkušenosti. Díky tomu jsme mohli rozšířit náš tým ze 4 na 12 vysoce talentovaných, motivovaných a věrných členů (pokud nepočítáme desítky externích spolupracovníků, s nimiž jsme také spolupracovali), kteří vytvářejí skvělý obsah a zaručují že hra bude skvělá! Protože za každou skvělou společností a výrobkem stojí skvělí lidé!

Kdy začne testování s Patronami?

Jak už bylo řečeno, doufali jsme začít testování s patrony do konce prosince, ale nakonec se ukázalo že pro to abychom mohli začít stabilní testování budeme potřebujeme server poskytnutý společností Steam. Abychom jsme ho dostali, musíme vytvořit stránku na Steamu a abychom jsme jí mohli vytvořit, musíme „spojit“ naši společnost se společností Steam, což znamená spoustu papírů mezi námi a Steamem a také s vládou USA kvůli daním, protože nesídlíme v USA, ale Steam ano... Tak jsme se rozhodli že běhat po právnících není nejlepší nápad před svátkami, a také protože se po Novém roce změní plno zákonů. V podstatě to dává větší smysl nechat to na příští rok, takže se tím začneme zabývat první věcí po Novém roce a budeme Vás a informovat vás o pokroku.

Jaký je plán na 2019?

V první řadě je třeba dát dohromady papíry, vytvořit stránku Steam a začít testovat s patrony, což budeme dělat postupně v modulech které celý process usnadní. To znamená, že začneme s velmi základní verzí hry a pomalu budeme přidávat další funkce. Po tom se zaměříme na dokončení zbývajícího obsahu hry, což zahrnuje pár budov, nějaké programování, a pak se rychle projdeme obsahem který jsme vytvořili již dávno pro již zmíněné video, a vylepšíme ho s našimi novými dovednostmi. Zveřejňujeme také video ze hry a budeme doufat že někdy na jaře hra už bude veřejně dostupná na Steamu. Jakmile začneme mít nějaké příjmy, setkáme se s týmem který je momentálně rozhozený po celém světě a zaměříme se na vytváření obnovení pro hru a reklamování hry prostřednictvím streamerů, YouTuberů, webových stránek atd. ... aby jsme zvětšili komunitu. Máme také mnoho plánů pro Patreon, o kterých vám dáme vědět později.

Mezníky

Zde je stručný přehled hlavních mezníků které jsme prošli, a některé které je třeba ještě dokončit v roce 2019:

Hotovo

- Denní / noční cyklus
- Volumetrické mraky
- Inventář
- Databáze
- Balisticka
- Stav hráče (poškození, krev, jídlo, voda, výdrž)
- Zombie
- Balistické balistice
- Střelba
- 3D Modely zbraní, vozidel, loot, nábytku, misc., plotů, zvířat, soch, kamenů, stromů, rostlin a oblečení
- Krajina
- UI

V roce 2019:

- Interakce se světem
- Dokončení programování zvířat
- Řízení vozidel
- Stavení Budov
- 3D modely budov a některých dalších modelů
- Vylepšit modely starých budov z loňského roku

Také máme v plánu vytvoření veřejné Trello kde budete moci sledovat určité úkoly které je třeba dokončit.

Patreon a darovaní

No a ke konci bychom rádi poděkovali všem kteří nás podporovali v Patreonu během roku, věřili jste nám od prvního dne, vaše dary nám umožnily najmout a postavit skvělý tým, vaše podpora nás motivovala a podpořila i v dobách kdy se zdálo že je všechno špatně, a bez Vás bychom nebyli schopni dosáhnout toho čeho jsme dosáhli.

Posíláme Vám mnoho lásky a velkou úctu, jsme velmi vděční za Vaší podporu!

Přejeme všem šťastný nový roku, doufáme že stejně jako se splňují naše sny budou splněny i vaše v 2019.

- Tým Taviana The Origins
0 x

Locked