Půlroční stav projektu! (2021 #2)

Zde najdete všechny novinky a oznámení přímo od vývojářů.
Locked
admin
The Supreme Forum Administrator
The Supreme Forum Administrator
Posts: 411
Joined: 10 Jan 2018 21:47

Půlroční stav projektu! (2021 #2)

Post by admin »

Drazí přeživší,

Pojďme se ohlédnout na druhou polovinu roku 2021 a podívat na to, co plánujeme na rok 2022!

Přešli jsme na UE 4.26

Ve druhé polovině roku 2021 jsme přešli na Unreal Engine verzi 4.26, což měla být finální verze UE4. Od té doby však vyšla ještě verze 4.27, která opravila několik chyb a stala se tak finální verzí. Pravděpodobně tedy budeme muset ještě jednou přejít na verzi 4.27, abychom se s některými z těchto chyb v budoucnu nesetkali. Naštěstí by to mělo být snadné, protože obě verze jsou si velmi podobné.

Unreal Engine 4.26 nám umožnil používat nejnovější verzi pluginu Ultra Dynamic Sky, díky kterému má nyní Taviana The Origins skutečně AAA oblohu, osvětlení a systém volumetrických mraků. Také nám to umožnilo používat nejnovější verzi pluginu Ocenalogy, díky kterému máme krásný oceán s 3D vlnami. Kromě toho 4.26 také obsahuje mnoho optimalizačních vylepšení, díky kterým nyní hra funguje mnohem plynuleji než dříve.

Wiki

Podařilo se nám také spustit wiki, která obsahuje detailní historii Taviany, jejích měst a vesnic a také herní děj. Dokonce se nám díky pomoci komunity podařilo přeložit wiki do mnoha dalších jazyků!

Herní trailer

Máme také hotový i obal hry (který najdete na wiki). Vytvořili jsme také mnoho dalších modelů zbraní (které budou přidány v budoucích obnoveních), vylepšili jsme některé modely rozbitých vozidel a přepracovali herní trailer, abychom ukázali novou grafiku hry. Trailer hry bude vydán, jakmile bude spuštěna stránka Steam, aby na ní přímo odkazoval a diváci si mohli hru přidat do svého wishlistu.

Máme kancelář!

Podařilo se nám pronajmout si vlastní kancelář za velmi dobrou cenu, protože byla ve velmi špatném stavu a dlouhou dobu neobsazená. Jakmile dokončíme opravy, plánujeme najmout jednoho nebo dva programátory, kteří budou fyzicky pracovat na místě spolu s naším hlavním programátorem Alexem. (Aktualizace o kanceláři zveřejníme později v 1. čtvrtletí).

Co plánujeme na rok 2022?

V roce 2022 zaměříme veškeré naše úsilí na dokončení programní části hry a také animací, které se nám nepodařilo dokončit v roce 2021. Konečně také spustíme stránku Steam, aby fanoušci mohli začít přidávat hru do svých wishlistů a, aby algoritmus Steamu viděl, že je o hru zájem. Také plánujeme konečně zahájit testování s Patrony.

Kromě toho plánujeme zlepšit kvalitu zvuku našich videí na YouTube a spustit pravidelný vývojářský vlog, který bude komunitu lépe informovat o našem pokroku a o tom, co se děje v zákulisí, vedle našich pravidelných krátkých a delších videí které ukazují herní funkce. (Další informace budou zveřejněny později).

Plánujeme také natočit dokument o naší cestě, který vysvětlí, proč byla Taviana The Origins zpožděna, problémy, kterým jsme čelili, realitu vývoje her a podnikání obecně, abychom rozptýlili některé fámy a konspirační teorie které se rozšiřují.

Jako vždy moc děkujeme za vaši podporu a dary, bez vás bychom se nikdy nedostali tak daleko. Hodně lásky a hodně úcty!

Vývojářský tým

2022 Development Roadmap (aktualizováno v lednu 2022)

Image
Locked