Půlroční stav projektu! (2022 #1)

Zde najdete všechny novinky a oznámení přímo od vývojářů.
Locked
admin
The Supreme Forum Administrator
The Supreme Forum Administrator
Posts: 411
Joined: 10 Jan 2018 21:47

Půlroční stav projektu! (2022 #1)

Post by admin »

Drazí přeživší,

Omlouváme se za zveřejnění této 6-měsíční zprávy o stavu projektu o něco později než obvykle. Bohužel, koncem června onemocněl náš hlavní designér, a protože je jediným anglicky (a česky) mluvícím členem našeho týmu, museli jsme počkat, až se uzdraví.

Přešli jsme na UE 4.27.2

Jak již bylo zmíněno v předchozí 6-měsíční zprávě o stavu projektu, přešli jsme na Unreal Engine 4.27.2, nejnovější (a pravděpodobně finální) verzi UE 4. Od té doby vyšel UE 5. Prozatím na UE 5 přecházet nebudeme. Pokud vás zajímá proč – podívejte se na náš dvoudílný Dev Vlog:

https://www.youtube.com/watch?v=y_GjoXzrBTI
https://youtu.be/l7GLoxC9wio

Kancelář

Jak již také bylo zmíněno v předchozí 6-měsíční zprávě o stavu projektu, máme kancelář, kterou bylo nutné před použitím opravit. Od té doby jsme opravili některé stěny, vymalovali jsme a nainstalovali novou podlahu. Pod podlahou jsme také našli prasklé vodovodní potrubí, které bylo nutné opravit a to trochu zpomalilo tempo.

Stránka Steam

V první polovině tohoto roku jsme udělali velký pokrok co se týče Steamu. Plně jsme do hry integrovali Steam a také jíž máme na platformě Steam plně funkční testovací servery. Platforma Steam bohužel funguje trochu jinak než tradiční herní servery, ke kterým se uživatelé připojují pomocí IP adresy a portu. Místo toho Steam používá herní relace, které nezveřejňují IP adresu serveru, a tak ztěžují DDOSing. V důsledku toho jsme museli přepracovat některé funkce v hlavním menu a musíme ještě zjistit, jak by měla fungovat hesla a seznamy povolených hráčů.

Jak bylo zmíněno v Dev Vlog #3, ke stránce Steam je také třeba aby náš hlavní designér osobně navštívil Španělsko (kde sídlí naše studio). Bohužel to v 1. čtvrtletí letošního roku nebylo možné kvůli omezením spojeným s COVID-19, takže výlet byl naplánován na červen. Bohužel, jak již bylo zmíněno, náš hlavní designér v červnu nečekaně onemocněl a cesta musela být zrušena. Nyní byla přeložena na konec srpna nebo září. Více informací o tom bude zveřejněno v nadcházejícím Dev Vlogu.

Dokument o tom, proč byla hra zpožděna

V naší předchozí 6-měsíční zprávě o stavu projektu jsme zmínili, že plánujeme natočit dokument o tom, proč byla hra zpožděna. Pokud máte zájem se na něj podívat, klikněte na tento odkaz: https://youtu.be/to3NuZI8Mq4

Co je v plánu na příštích 6 měsíců?

Jak již bylo zmíněno, stránka Steam je na prvním místě v seznamu priorit. Kromě stránky Steam budeme i nadále zaměřovat veškeré naše úsilí na programovou část hry a také na animace.

Plánujeme také přidat na mapu město Branibor, začít pracovat na zbytku ostrovů a dále vylepšit grafickou věrnost hry ve všech oblastech, kde budeme moci.

Děkujeme všem za nepřetržitou podporu a těšíme se na vás v našich nadcházejících Dev vlogech!

Vývojářský tým

Plán rozvoje 2022 (aktualizováno v červenci 2022)

Image
Locked